Звіт директора закладу за 2022-2023 н. р.
ЗВІТ
Про роботу директора Водицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів за 2022/2023 н. р.
Колектив школи протягом 2022-2023 н. р. працював над реалізацією Національної доктрини розвитку освіти, виконанням Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Розвиток освіти в Україні – важливий і пріоритетний напрямок у суспільному житті. А основна роль у процесі удосконалення системи освіти належить учителю, його фахові , майстерності та професійним якостям.
Майстерність учителя – поняття багатогранне, воно охоплює різні сторони його творчої діяльності: це глибоке знання свого предмета і вільне володіння ним, це вміння найефективнішими методами передати свої знання учням, враховуючи рівень їх інтелектуального розвитку, це вміння враховувати суб’єктивні і об’єктивні закономірності і випадкові фактори.
Такі вміння до вчителя приходять не самі собою, вони приходять з досвідом і залежать від педагогічних здібностей учителя, від бажання удосконалювати ці здібності, від любові до дітей.
2022-2023 н. р. показав, що педагогічний колектив досяг певних результатів у справі навчання та виховання підростаючого покоління. Дещо зріс інтерес школярів до знань. Протягом року вчителі працювали над практичним втіленням нових форм і методів у навчально-виховний процес.
У школі працювало 32 педагоги, із яких з вищою освітою 28,4 – мають середню педагогічну. У школі працює соціальний педагог – Варкалець Н.М., практичний психолог – Захарук Н.В.
Розстановка кадрів в основному відповідає вимогам. Всі вчителі, які ведуть основні предмети, мають вищу освіту і працюють за фахом. Протягом 2022-2023 н. р. проводились такі наради при директорові :
-
Робота педагогічного колективу по виконанню Закону про всеобуч;
-
Стан готовності школи до осінньо-зимового періоду;
-
Забезпечення учнів підручниками;
-
Організація гарячого харчування учнів;
-
Стан ведення шкільної документації;
-
Учнівське самоврядування;
-
Система повторення навчального матеріалу;
-
Підготовка до проведення підсумкової державної атестації та інші.
У школі навчається 268 учнів із них навчалися онлайн 39 учнів. Однак в державі на сьогодні об'явлений військовий стан і це дуже впливає на стан учнів та їхнє виховання. Разом з тим ми домоглися виконання програм по предметах і надали учням якісні знання.
Педагогічний колектив школи працював над реалізацією основних проблем: «Підвищення ефективності уроків, активізація пізнавальної діяльності учнів з метою покращення якості знань. Формування свідомої дисципліни шляхом організації учнівського самоврядування».
При проведенні моніторингу якості знань учнів виявлено такі показники, якості знань у процентному відношенні:
математика 6 високий, 40 достатній, 48 середній,6 початковий;
історія 12 високий, 53 достатній, 34 середній, 1 початковий;
українська мова 14 високий, 42 достатній, 32 середній, 12 початковий;
та літератури 15 високий, 51 достатній, 24 середній, 11 початковий;
англ. мова 16 високий, 64 достатній, 14 середній, 6 початковий;
фізика 10 високий, 42 достатній, 37 середній, 11 початковий;
біологія 2 високий, 56 достатній, 31 середній,11 початковий;
хімія 8 високий, 58 достатній, 17 середній, 17 початковий;
зарубіжна література 11 високий, 52 достатній, 35 середній, 2 початковий;
географія 16 високий, 65 достатній,16 середній, 3 початковий;
інформатика 31 високий, 56 достатній, 13 середній.
Дирекцією школи було перевірено відповідність записів календарного планування і класного журналу, проведення запланованої кількості навчальних годин, проведення необхідної кількості уроків розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання, лабораторних, практичних, класних робіт, уроків літератури рідного краю. Вчителі виконують запланований курс повторення навчального матеріалу, враховують між предметні зв’язки.
Кількість проведених уроків в основному у всіх вчителів співпадає із запланованою.
Але поряд з цим у роботі як вище згаданих вчителів так, і інших є ще деякі недоліки. Словниковий запас учнів недостатній, багато з них говорять на місцевому діалекті. Класоводи іноді завищують бали за навчальні досягнення учнів як в робочих зошитах, так і за усні від Учителям-філологам слід більш уваги приділяти культурі мовлення старшокласників, необхідно більше використовувати роздатковий матеріал та унаочнення, впроваджувати в навчально-виховний процес нестандартні форми навчання, лінгвістичні ігри, елементи пошукової роботи. Звернути увагу на вдосконалення умінь і навичок учнів з розвитку усного та писемного зв’язного мовлення підвищення рівня орфографічної та пунктуаційної грамотності.
Вчителям математики, фізики та хімії більше створювати проблемно-пошукові ситуації, розробляти завдання різних рівнів складності, враховувати розвиток, навченість та індивідуальні нахили учнів, виховувати навички самостійної роботи з підручником. Усім вчителям-предметникам покращити роботу із здібними учнями.
Суспільство може розвиватися, якщо дбатиме не лише про екологічне, а й про духовне та патріотичне здоров’я нації. Державі складно врегулювати законами і нормативними актами духовно-моральні цінності, суспільну поведінку. Тому саме школа має стати осередком відродження духовності та моральності нашої держави. А тому пропонується покращити роботу з питань виховання в учнів культури поведінки, бережливого ставлення до шкільного майна, морального та естетичного виховання. Потрібно більше уваги приділяти індивідуальній виховній роботі, посилити роботу по правовому вихованню учнів. Всім учителям на уроках і в позакласний час працювати над формуванням в учнів високих естетичних цінностей, зокрема громадськості, гідності, працелюбності, вміння відстояти свої права, розвивати здатність до творчої діяльності, толерантності, терпимості до чужої думки.
Протягом року у школі працювало п’ять циклічних методоб’єднань. Всі вони працювали над визначеними проблемними питаннями згідно з планів методоб’єднань. Самоосвіта вчителів була спрямована саме на реалізацію основних методичних проблем.
Проводилась робота у плані аналізу навчальн6их досягнень учнів з предметів, внесення змін і доповнень до календарного планування з метою якісного засвоєння учнями навчальних предметів, підготовки їх до державної підсумкової атестації, робота вчителів була задовільною, але слід звернути увагу на роботу з учнями, які мають низький та середній рівень знань, а також на роботу з обдарованими учнями.
У зв'язку з тим, що у нас було вилучено шкільний автобус на потреби ЗСУ, ми поміняли режим навчання (на годину пізніше), щоб діти, які живуть від школи два і більше кілометрів могли вчасно прийти на початок першого уроку (однак запізнення були). Є діти які проживають більше 7 км. від школи. Тому довіз учнів до нашої школи необхідний. Просимо відділ освіти подбати про повернення нам шкільного автобуса.
Незважаючи на нелегкі умови праці пов'язані з війною, учні школи брали участь у шкільних та територільної громади олімпіадах. Маємо успіхи з математики (ІІ місце),української мови (ІІІ місце), футболу (ІІ місце) середня група, Волейбол (І місце). Хороший вишкіл показали учні у патріотичній Грі «Сокіл» («Джура») і отримали 5 (І місць) і були нагороджені дипломами, брали участь у конкурсі виразного читання присвяченого Шевченківським дням ІІ місце, «Малюнок, вірш, лист до мами» ІІ місце та інші. Потребує покращення матеріальна база школи, а також забезпечення її сучасними технічними засобами навчання. Для школи потрібно не менше двох інтерактивних дошок, кабінети іноземної мови, хімії та біології.
У 2022/2023 н.р. для поточного ремонту школи треба виділити кошти на придбання обладнання для опалювальної системи та заміни вікон у навчальному корпусі, красок, цементу, розчинників. Відношення у відділ освіти та селещну раду додаються.
Ремонту також підлягає парадний вхід школи. Потрібно 10 м3 пиломатеріалів, 20м2 металочерепиці, 500 шт. цегли та 3 мішки цементу.
Самотужки силами працівників школи було відремонтовано тимчасові укриття, в яких під час повітряної тривого ховалися учні та члени колективу, проведено капітальний ремонт шкільної майстерні, на сьогодні працюємо над завершенням спортивної кімнати для учителів, учнів школи та мешканців села.
Силами всього педагогічного колективу, учнів та батьків було зібрано та відправлено на фронт більше 500 кг. продуктів харчування, теплі речі, постільна білизна, засоби гігієни і т.д. Зібрано грошові кошти для придбання тепловізорів. Сплетено маскувальних сіток протяжністю 350 м. Підготовлено місце для прийому переселенців на 50 чоловік і т.д.
Почався завіз палива на наступний опалювальний період. Завезено 56 м2 паливних дров. Котельня готова до нового опалювального періоду.
Виходячи з цього, що ми находимося більше року стані війни можна вважати, що навчальний рік закінчили задовільно.
У К Р А Ї НА
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Водицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1
90610, с. Водиця, вул. Шкільна, 2; телефон (03132)35-2-90;
e-mail:skolavodyca@ukr.net web-caйt: http: ://vodutska.e-schools.info
від 26.05.2023р.
№ _02-11 / 52 Голові Великобичківської ТГ
Бурсі О.І.
Начальнику відділу освіти,
культури молоді та спорту
Ільчук Л.О.
(повторно)
Водицький ЗЗСО І – ІІІ ступенів просить виділити кошти на придбання обладнання для опалювальної системи та заміни вікон в навчальному корпусі, а саме:
-
75 штук – радіаторів для обігріву класних приміщень;
-
400м/п – труб діаметром 2см.
-
6 вікон для заміни в спортивному залі висота 3,25х,ширина 2м.;
-
5 вікон для заміни в актовому залі висота 2,20х2,10м.
-
4 вікна 1,55х1,30м.
-
Світодіодні лампи «СВЕТ» Модель: FL2019 50-60Hz 165-265V
6500K CLASS ІІ 40 W - 50 шт.
Директор ЗЗСО Палкуш В.Ю.
УКРАЇНА
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Водицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
90610, с. Водиця, вул. Шкільна, 2; телефон (03132)35-2-90;
e-mail:skolavodyca@ukr.net web-caйt: http: ://vodutska.e-schools.info
„15”.05.2023 р. № 02-11/48
Начальнику відділу освіти,
культури молоді та спорту
Ільчук Л.О.
Водицький ЗЗСО І – ІІІ ступенів просить виділити кошти на придбання матеріалів для поточного ремонту школи, а саме:
-
цемент -1,5 т.;
-
водоемульсійної краски – 100кг.;
-
краска для підлоги – 57 шт. – 3кг.;
-
краска біла – 10 шт. – 3 кг.;
-
краска зелена – 10 шт. – 3 кг.;
- вапно – 50кг.;
- розчинник – 40 шт.;
- щітки- 30шт;
- антигрибковий розчин «SAVO» - 5 шт.
Директор ЗЗСО В.Ю.Палкуш
Протокол
зборів трудового колективу та громадськості села Водиці
від 16 червня 2023 року
Присутні 28 чоловік
Порядок денний:
1.Звіт директора школи Палкуша В.Ю. про роботу за 2022/2023 навчальний рік, та завдання на 2023 / 2024 н.р.
Слухали :
Звіт директора школи Палкуша В.Ю. про роботу за 2022/2023 навчальний рік, та завдання на 2013 / 2014 н.р. (Доповідь додається)
Виступили:
1.Грицак Йосип Іванович - вчитель фізики, який подякував директору школи за плідну працю та відзначив вагомий внесок директора у створення атмосфери комфортного перебування учнів в школі, забезпечення системи психолого – педагогічного супроводу дитини на уроках та в позаурочний час , що забезпечує хороші результати учнів в шкільних, районних олімпіадах, обласних спортивних змаганнях.
2.Член батьківського комітету Рахівська Г.Д у своєму виступі відзначила, що адміністрація школи завжди піклується про зайнятість учнів у другій половині дня, пропонуючи їм систему розвивальних занять. Попит на загально - розвивальні заняття художньої, спортивної, пізнавальної спрямованості завжди існував і в учнів, і в батьків. У школі зросла кількість гуртків, секцій, а відповідно, і кількість дітей, зайнятих у них.
3.Голова методоб'єднання Гряділь Г.Д. у своєму виступі подякувала дирекції школи за підтримку і взаєморозуміння у проведенні шкільних тематичних вечорів, організації екскурсій, туристичних походів.
Ухвалили:
Підтримати ініціативну діяльність директора школи Палкуша В.Ю. і його роботу вважати хорошою.
Підтримали:
Одноголосно, відкритим голосуванням.
Голова зборів Тернущак М.В.
Секретар зборів Росущанська М.В.
Голова батьківського Ясінський В.В.
комітету